preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
Brojač posjeta
Ispis statistike od 5. 4. 2011.

Ukupno: 1342573
 

STRUČNO USAVRŠAVANJE UČITELJICE NJEMAČKOGA JEZIKA U HLADNOM, ALI PREDIVNOM HAMBURGU

 

       

Učiteljica Njemačkoga jezika Mihaela Javurek od 11. 2. - 18. 2. 2018.  sudjelovala je na tečaju pod nazivom „Cross-cultural German- Learning and Teaching“ koji se održao u Njemačkoj u gradu Winsenu (u blizini Hamburga). Na tečaju je sudjelovalo 12 sudionika,  većinom iz Finske i Velike Britanije.

Sudionici tečaja su uspoređivali njemački školski sustav sa sustavima ostalih zemalja, međusobno se intervjuirali, prisustvovali karnevalskoj povorci, razgledavali znamenitosti gradova Winsena i Hamburga, posjetili lokalnu osnovnu školu i lokalnu gimnaziju te tečaj za odrasle imigrante koji uče njemački jezik,  kao i jednu od lokalnih udruga.

Osim toga učiteljica je u sklopu zadataka na tečaju istraživala i kupovala na lokalnoj tržnici, komunicirala s lokalnim stanovništvom, predstavila svoju školu ostalim sudionicima tečaja, prezentirala vlastita nastavna sredstva i razmijenila radna iskustva s ostalim kolegama.  Sudjelovala je i u zabavnim igrama poput tzv. „potrage za blagom“ te, zajedno s ostalim sudionicima tečaja, pripremala nastavne jedinice na temelju novih znanja i vještina koje je stekla.  

Kroz sve aktivnosti poboljšala je svoju jezičnu i interkulturalnu kompetenciju, obogatila svoje znanje o njemačkoj kulturi, povijesti i svakodnevici i stekla vrijedna iskustva i znanja koja će podijeliti sa svojim kolegama i implementirati u svakodnevni rad s učenicima.

 


TRI UČITELJICE ENGLESKOGA JEZIKA ODRADILE SU SVOJE MOBILNOSTI U PREKRASNOM DUBLINU 

 

Od 4. do 11. studenog 2017 učiteljice Engleskog jezika boravile su u Dublinu, Republici Irskoj, gdje su sudjelovale na strukturiranim tečajevima vezanima uz nove metode poučavanja, upotrebu IK tehnologije i metodologiju obrade kulturoloških sadržaja kroz problemsku nastavu.

 

 

 

 


Karolina Šteković-Junković

Tečaj: Talking to People: Inquiry – based and Cooperative Methodology

Karolina Šteković-Junković pohađala je sedmodnevni tečaj u organizaciji English Mattersa pod nazivom : Talking to People: Inquiry – based and Cooperative Methodology.

Ovim tečajem nastavila je svoje permanentno usavršavanje i napredovanje u radu.

Aktivnim sudjelovanjem na tečaju slijedila je istraživački pristup (istraživačko – projektna nastava) kroz praktične ideje za planiranje nastave, izradu nastavnih materijala i procjenu rada.

Temeljeno na ovom metodičkom pristupu, sudjelovala je u mnogobrojnim terenskim projektima slijedeći English Matters –ovu Contexts4Content metodiku kako bi istražila irsko društvo i kulturu te stvorila nastavne materijale i razvijala komunikacijske sposobnosti u engleskom jeziku.

Sudjelovala je i u brojnim predavanjima i grupnim razgovorima te radionicama o irskoj književnosti, glazbi i filmu. Vodila je dnevnik dojmova, koristila informatičke tehnologije i razgovarala i diskutirala o diseminacijskim strategijama i europskoj dimenziji u odgoju i obrazovanju.


 

Daniela Nejašmić

Tečaj: CLIL in Dublin: Content and Language Integrated Learning

 

Daniela Nejašmić sudjelovala je na tečaju pod nazivom CLIL in Dublin: Content and Language Integrated Learning (Integrirano učenje jezika i nastavnog sadržaja) na kojemu je istražila potencijal CLIL pristupa kroz praktične ideje za planiranje i obrađivanje lekcija, izradu materijala i ocjenjivanje.

Upoznala se s modelom 4C (četiri C: content, communication, cognition i culture) i njegovom primjenom u kreiranju CLIL nastave.

Sudjelovala je u terenskim projektima slijedeći metodologiju English Mattersa Context4Content (kontekst za sadržaj) kako bi kreirala kvalitetne materijale za poučavanje koji kod učenika razvijaju vještine analiziranja, predviđanja, povezivanja, uspoređivanja i  aktivne upotrebe engleskog jezika.

Surađujući s kolegama iz drugih europskih država, unaprijedila je svoje komunikacijske vještine na engleskom jeziku kao i znanja o raznim obrazovnim sustavima diljem Europe. Sudjelujući na predavanjima, radionicama i grupnim diskusijama, podijelila je svoja iskustva i mišljenja s ostalim sudionicima tečaja. Svakodnevno je vodila svoj profesionalni dnevnik i sudjelovala u aktivnostima unaprjeđivanja diseminacijskih strategija i europske dimenzije u obrazovanju.

Svoj boravak u Irskoj obogatila je posjetima brojnim kulturnim znamenitostima Dublina i okolice, kušanjem tradicionalnih pića i jela te druženjem s učiteljima raznih nacionalnosti sa kojima će nastaviti suradnju i u budućnosti.  


 

Danijela Jambrušić

Tečaj: ICT for Teaching: A practical course to incorporate Information Technology into Teaching in Dublin

   

Učiteljica Danijela Jambrušić sudjelovala je u Dublinu na tečaju ICT FOR TEACHING u sklopu Erasmus+ programa. Glavni cilj tečaja je uključivanje IKT (informacijsko komunikacijske tehnologije) u sami tijek poučavanja.

Učiteljica je sudjelovala u raznim radionicama gdje je kroz grupnu suradnju naučila kako koristiti IKT u razredu te kako stvoritI nove IKT izvore za učenje i poučavanje.

Upoznala se s raznim programima i alatima za online pohranu dokumenata te raznim drugim programima koji olakšavaju posao učitelja. Padlet je kao digitalni list papira koji omogućava lakšu suradnju i realizaciju projekta. MindMeister koju pruža mogućnost izrade online umnih mapa, Prezi za izradu online prezentacija, Yumpu za izradu online magazina, Pixlr za obradu fotografija, Animoto za izradu videa, Kahoot, Socrative i Learning Apps za izradu kvizova samo su neki od vrlo korisnih programa, odnosno aplikacija koje je učiteljica upoznala na tečaju.

U sklopu terenske nastave posjetila je mjesta od povijesne i kulturne važnosti te na taj način otkrila irsku kulturu i društvo i time razvijala svoje komunikacijske vještine na engleskom jeziku.

Tijekom seminara vodila je dnevnik zapažanja, sudjelovala u mrežnim aktivnostima i raspravljala o diseminacijskim strategijama i europskoj dimenziji u obrazovanju.

 

 


ODRAĐENA 1. MOBILNOST

Učitelj informatike Neven Kudumija sudjelovao je od 11. 9. 2017 do 16. 9. 2017. godine na strukturiranom     tečaju Build your App, teach your students how to build their Apps! u Dublinu.

Tečaj na kojemu je sudjelovao vezan je uz razvoj android aplikacija pomoću vizualnog programiranja u programu MIT app Inventor 2, a namijenjenim je radu s učenicima viših razreda osnovne škole.

Na početku samog seminara, svaki od sudionika trebao je predstaviti svoju zemlju, svoju školu i dobnu skupinu kojoj predaje.

Nakon instalacije programa MIT app inventer na android uređaj i prijave na sustav počela je izrada prve aplikacije pod nazivom „Zoo safari“. Za izradu aplikacije s interneta preuzete su slike konja i majmuna te njihovo glasanje.

Pokrenut je i novi projekt izrade Escape room aplikacije. Pomoću te aplikacije učenici bi učili o vrijednostima Europske unije, jezicima, državama, gradovima i njihovim znamenitostima. U prvu sobu dodan je protagonist kojem su dodane mogućnosti kretanja pomoću tipki na zaslonu i ima cilj sakupljanja novčića.

 

Kao priprema za sljedeću sobu bilo je potrebno snimiti zvukove riječi „hvala“ na talijanskom, španjolskom, njemačkom, francuskom i hrvatskom, te s interneta preuzeti sličice likova. Snimanje zvuka rađeno je pomoću programa AudaCity. Cilj ove igre bio je da se svaki lik zahvali na svom materinjem jeziku. Dodan je mali kviz gdje igrač sluša jedan od prethodno snimljenih zvukova zahvale neke zemlje i odgovara na kojem je jeziku i iz koje zemlje zahvala. 

Na tečaju je napravljena nova soba u kojoj igrač mora povezati zastave država Europe sa praznom mapom Europe. Nakon točnog odgovora igraču se dodaju bodovi i zastava se pričvršćuje na mjesto kojem pripada.

Zadnji dan tečaja napravljena je četvrta soba u kojoj igrač treba prepoznati i sakupiti znamenitosti Europske unije, ali i izbjeći znamenitosti koje joj ne pripadaju. Izrađen je još jedan prozor s fotografijom tima koji je izrađivao aplikaciju.

Svakodnevno, nakon predavanja i radionica, organizirana su razgledavanja užeg središta Dublina i okolice, a posljednji dan tečaja uslijedio je izlet u Belfast. Od znamenitosti koje je naš kolega imao prilike posjetiti ističu se Dublinski dvorac, Kraljevsko sveučilište za kirurge, Trinity Collage, St. Stefen Green's Park, Spire, predgrađe Dublina i luka Howth, nezaobilazni Temple Bar, uži centar Belfasta, grob sv. Patrika, katedrala i turistički centar sv. Patrika u gradu Downpatrick, luka gdje je napravljen Titanic, dvorac Dundurm.

Mobilnost je našem kolegi omogućila upoznavanje s novim programskim jezikom, usavršavanje znanje programiranja i engleskog jezika te jedno prekrasno iskustvo u kojem je upoznao običaje, kulturnu baštinu, jezik Republike Irske i ljude s kojima će nastaviti komunikaciju u budućnosti .

Oglasna ploča

Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji


e-Dnevnik

e-Dnevnik
Lista linkova je prazna

Dokumenti

Djetinjstvo bez gladi




preskoči na navigaciju