U našoj školi od 2002. godine

djeluje Društvo podmladka Crvenog križa Bjelovar.

Puno je učenika prošlo kroz članstvo u tom društvu, a nadam se da ima i onih učenika koji nisu članovi, a željeli bi to biti.

Članom se postaje uplatom 6 kn članarine za kalendarsku godinu  nakon čega dobijete člansku iskaznicu i uključeni ste u aktivnosti koje provodi Gradsko društvo Crvenog križa Bjelovar. Pola novca prikupljenog članarinom odlazi u Gradsko društvo Crvenog križa  Bjelovar i oni ga koriste za pomoć siromašnim građanima, a pola ostaje školi za rad podmladka.

AKO I TI ŽELIŠ BIT ČLANOM PODMLADKA CRVENOG KRIŽA NAŠE ŠKOLE JAVI SE SOCIJALNOJ RADNICI.

_____________________________________________________________________________________________________

OBAVIJESTI  ( uređuje Jadranka Solar-Šorgić, socijalna radnica škole- voditeljica Podmladka )

MEĐUNARODNI DAN CRVENOG KRIŽA  - 8. SVIBNJA

Pozivam članove Podmladka Crvenog križa da uplate članarinu za 2017. godinu.

IZVJEŠĆE  O  PROVEDENOJ AKCIJI

"SOLIDARNOST NA DJELU  2017 “.

U 45. sabirnoj akciji " Solidarnost na djelu  2017.", koja  je u cijeloj Hrvatskoj pa tako i u našem gradu,  održana 12. listopada 2017. godine sudjelovalo je  65  učenika sedmih i osmih razreda naše škole podjeljenih u 16 ekipa, koji su obilazili kućanstva na našem upisnom području.

U organizaciji i provedbi akcije sudjelovalo je i 15 odraslih, učitelja i ostalog osoblja škole  koji su s pet automobila prikupljenu robu odvozili u prostorije Gradskog društva Crvenog križa Bjelovar.

Zadovoljni smo velikom zainteresiranošću, angažmanom i ponašanjem naših učenika.

Također smo zadovoljni i rezultatima akcije. U akciji su prikupljena novčana sredstva u iznosu od  8.845,55 kn.  te veće količine  odjeće i obuće i nešto hrane ( specifikacija hrane u privitku ). Prikupljeni novac smo predali Gradskom društvu Crvenog križa Bjelovar.

Veseli nas ako  smo svojim angažmanom pomogli našim sugrađanima u potreb

Jadranka Solar-Šorgić, socijalna radnica

SOLIDARNOST NA DJELU 2016.

U 44. sabirnoj akciji " Solidarnost na djelu  2016." koja  je održana 13. listopada 2016.g. pod nazivom „Prepoznajmo one kojima je pomoć najpotrebnija“ sudjelovalo je 68 učenika sedmih i osmih razreda naše škole, podjeljenih u 16 ekipa, koje su obilazile kućanstva na našem upisnom području prikupljajući odjeću, obuću i novac. Zadovoljni smo zainteresiranošću, angažmanom i ponašanjem naših učenika tijekom akcije.

Pohvaljujem  sve učenike koji su se prijavili i  sudjelovali u akciji kao aktivisti Crvenog križa i time pokazali svoju solidarnost i humanost, a posebno pohvaljujem ekipu iz G. Plavnica koji su bili najuspješniji.

U provedbi akcije i obračunu, sudjelovalo je i 14  odraslih : Filip Marohnić, Goran Horvat, Mladen  Đurić, Marica Šabić, Damir Jurič, Anita Kapelac, Sanja Pavin, Vlasta Franković, Branko Raičković, Mario Horvat, Ivana Aušperger, Bernarda Musović, Jadranka Blažević i Jadranka Solar-Šorgić

Zahvaljujem kolegama na uloženom trudu i odvojenom slobodnom vremenu.

U akciji je prikupljeno 8 410,60 kuna, puno odjeće i obuće i nešto malo hrane.  Rezultatima akcije smo zadovoljni jer je sve proteklo u najboljem redu, a što je najvažnije pomogli smo potrebitima.

Isto tako  pohvaljujem i SVE  razredne odjele razredne nastave i njihove učitelje,  koji su se kao razredna cjelina uključili u sabirnu akciju donoseći novac i odjeću, te učenike predmetne nastave i odrasle koji su se pojedinačno uključili, tako da smo samo u školi prikupili 1. 218,00 kn.

Još jednom hvala svim učenicima i učiteljima koji su se uključili u akciju.

TJEDAN CRVENOG KRIŽA OD 8. - 15. SVIBNJA

U  tjednu Crvenog križa  Gradsko društvo Crvenog križa Bjelovar otvorilo je 11. svibnja 2016. godine novu zgradu u kojoj će obavljati svoje svakodnevne aktivnosti.

" AKCIJA SOLIDARNOST NA DJELU 2015. " , u četvrtak, 15. 10. 2015. godine.

(  pridružite se i sudjelujte kao aktivisti )

•   " AKCIJA SOLIDARNOST NA DJELU 2014. " , u četvrtak, 9. 10. 2014. godine. ( pridružite se )

Zahvaljujem svim članovima Podmladka  koji su sudjelovali u sabirnoj akciji Crvenog križa " Solidarnost na djelu 2014.

Više o samoj akciji možete vidjeti na naslovnici.     http://os-cetvrta-bj.skole.hr

• Pozivam članove Podmladka Crvenog križa da uplate članarinu za 2015. godinu.

• TJEDAN SOLIDARNOSTI - od 8. - 15. prosinca

• VJEŽBA EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA

Članice podmladka , Lucija Šogorić, Klara Milaković, Klara Bakran, Stella Matić i Ana Kruljac sudjelovale su u vježbi evakuacije i spašavanja koja je održana 28. 05. 2015. godine u našoj školi. Tijekom vježbe prikazana je simulacija pružanja prve pomoći koju su cure odlično izvele.

« Travanj 2024 »