CVJEĆARI NAŠE ŠKOLE ZAPOČELI SADNJU

Grupa Cvjećara je napokon dočekala lijepo vrijeme te su radovi u cvjetnjaku mogli započeti. Ranije smo se dogovorili što ćemo i na koji način saditi. Nekoliko dana ranije pripremili smo zemlju i formirali cvjetne gredice.

12.5.2017. započeli smo sa sadnjom. Odlučili smo u središnji dio cvjetnjaka posaditi crvene kadulje (Salvia splendens) koje su vrlo zahvalne ljetnice koje dobro podnose vrućinu. Oko njih smo posadili crvene i bijele begonije, vrstu Begonia sempreflorens. Uz rubove u obliku polukruga također smo posadili begonije, a unutrašnjost polukruga smo ispunili sa niskim i visokim kadificama, Tagetes sp. Uz rub cvjetnjaka s jedne strane posadili smo iz sjemena cinije (Zinnia elegans) koje će procvjetati u različitim bojama.

Bili smo kreativni, dobro smo se zabavili, ali i umorili. Najljepši dio posla je obavljen, sada moramo zalijevati i brinuti se o cvijeću da bismo u njemu što dulje uživali.

učiteljica: Bernarda Musović

Više o radu CVJEĆARA . . .

objavio: Sanja Pavin   datum: 12. 5. 2017.

CVJEĆARI NAŠE ŠKOLE ZAPOČELI SADNJU

učiteljica: Bernarda Musović

Više o radu CVJEĆARA . . .

objavio: Sanja Pavin   datum: 12. 5. 2017.