Tradicija u IV. osnovnoj školi Bjelovar se nastavlja

Profesor iz The King Alfred School u Londonu

treći put posjetio našu školu i

održao predavanje na engleskome jeziku

za učenike 7-ih i 8-ih razreda.

Profesor Edo Skender 27 godina radi u Londonu gdje predaje Tjelesnu i zdravstvenu kulturu u The King Alfred School. Zahvaljujući odličnoj suradnji nastavnice TZK i nastavnica engleskoga jezika, u utorak 11. travnja 2017.godine organizirano je njegovo treće predavanje na engleskome jeziku za učenike 7-ih i 8-ih razreda. Interes učenika bio je iznimno velik pa se tražilo i mjesto više.

Učenike je upoznao sa osobitostima obrazovnog sustava u Velikoj Britaniji, a dotaknuo je i trenutnu problematiku u Ujedinjenom Kraljevstvu, koje je podijeljeno oko izlaska zemlje iz Europske unije (BREXIT). Predstavio je projekt poznatog engleskog kuhara Jamiea Olivera i kako je on utjecao na poboljšanje kvalitete hrane u engleskim školama. S obzirom da The King Alfred School ima „charity status“ (status dobrotvorne ustanove), upoznao je učenike s projektima koje škola provodi kako bi pomogli školama i mladima u raznim zemljama svijeta. Naglasio je da se nastava vrlo često odvija i izvan učionice pa se tako u sklopu nastave TZK organiziraju odlasci na skijanje i jedrenje za koje su učenici zajedno s nastavnicima izgradili i jedrilicu.

Tijekom cijelog predavanja interakcije između učenika i profesora nije nedostajalo te su dojmovi svih prisutnih nakon predavanja bili vrlo pozitivni.

Predstavljajući poznate osobe iz svijeta glume i glazbe koji su pohađali školu u kojoj radi, iskoristio je priliku i na samom kraju održao kratki motivacijski govor u kojemu je naglasio da uz neprestano učenje i istraživanje, zdravu znatiželju i motiviranost te naporan rad i ustrajnost, učenici mogu postići što god žele i ostvariti svoje naizgled neostvarive snove.

Zahvaljujemo profesoru Edi Skenderu na još jednom divnom predavanju i veselimo se njegovom ponovnom dolasku za dvije godine!

Tekst napisala: Daniela Nejašmić

objavio: Sanja Pavin   datum: 13. 4. 2017.

Tradicija u IV. osnovnoj školi Bjelovar se nastavlja

Profesor iz The King Alfred School u Londonu

treći put posjetio našu školu i

održao predavanje na engleskome jeziku

za učenike 7-ih i 8-ih razreda.

Tekst napisala: Daniela Nejašmić

objavio: Sanja Pavin   datum: 13. 4. 2017.