U NAŠOJ ŠKOLI ODRŽAN ŽUPANIJSKI STRUČNI SKUP RAVNATELJA

Na Županijskom stručnom skupu ravnatelja

Bjelovarsko - bilogorske županije,

održano je uvodno predavanje o CM projektima.

Prezentiran je i rad s učenicima (CM liga),

te novi projekt, Micro:bit.

Na predavanju je bilo riječi o važnosti svih vannastavnih projekata, kao što je ovaj, koji je pokrenuo Nenad Bakić, te o njegovom angažmanu u unapređivanju hrvatskog školstva.

Predavanje je održao naš učitelj informatike, Branko Raičković, koji ističe kako je STEM revolucija  kod nas u samom početku, te kako je izostanak zainteresiranosti  nekih institucija, vrlo  loš smjerokaz mladima.

Razvijanje algoritamskog načina razmišljanja se mora razvijati od malih nogu, a tu smo upravo mi, nastavnici, da to realiziramo.

S ovim projektima stajemo rame uz rame s najuspješnijim zemljama svijeta u ovom području, kao što su Engleska, Irska... i ponosim se time što sam ambasador tog projekta, napominje učitelj Branko.

Predavanje je nastavio  jednan od ponajboljih učenika naše škole Jan Murić. Kao dobitnik zlatne medalje  za inovatorstvo "ARCA", te sudjelovanjem u timu "Quatrobot" natjecanja Lego Lige u kojem je naša škola bila najbolja na državnom natjecanju, i kao vrstan programer, prezentirao je rad vannastavne aktivnosti informatike-robotike u našoj školi.

Kako smo jedina škola u županiji koja ostvaruje vrhunske rezultate u ovom području, predavanje je bilo vrlo zanimljivo ravnateljima, te će pokušati dio aktivnosti provesti i u svojim školama.

Ravnatelji su saslušali i ostala predavanja vezana uz aktualnu problematiku školstva te su pogledali predstavu EKO CRVENKAPICA u izvedbi učitelja naše škole.

objavio: Sanja Pavin   datum: 24. 2. 2017.

U NAŠOJ ŠKOLI ODRŽAN ŽUPANIJSKI STRUČNI SKUP RAVNATELJA

Na Županijskom stručnom skupu ravnatelja

Bjelovarsko - bilogorske županije,

održano je uvodno predavanje o CM projektima.

Prezentiran je i rad s učenicima (CM liga),

te novi projekt, Micro:bit.

objavio: Sanja Pavin   datum: 24. 2. 2017.