INTERVJU SA STJEPANOM IVANIĆEM - ZAPOVJEDNIKOM LEGENDARNE BJELOVARSKE 105. BRIGADE

Članice novinarske grupe, Ema Gašpar i Tea Lalić,  razgovarale su sa zapovjednikom legendarne bjelovarske 105. brigade i saznale mnogo zanimljivih detalja iz zapovjednikova života.

INTERVJU

Kada ste se priključili hrvatskoj vojsci u obrani domovine?

Priključio sam se kada je trebalo obraniti hrvatske domove, znao sam da moram pomoći.

Na kojim ste sve ratištima bili za vrijeme Domovinskoga rata?

Uh, na kojima nisam bio, bolje pitajte. Bio sam na svim mogućim ratištima, vjerujte. Neke ću nabrojati: istočna Slavonija, zapadna Slavonija, Baranja i dr.

Objavili ste knjigu " Da se ne zaboravi " - 105. brigada hrvatske vojske u Domovinskom ratu. Možete li nam reći, malo detaljnije, o čemu govori vaša knjiga?

Da, objavio sam zapravo dvije knjige. U njima sam prvenstveno želio prikazati život hrvatskih branitelja i vojnika za vrijeme rata te kako se sve to točno odvijalo. Knjigu sam posvetio hrvatskim braniteljima.

Mislite li da se Vukovar ipak mogao spasiti?

Mislim da je to u ono vrijeme bilo nemoguće i teško da smo mogli išta više učiniti kako bi spasili Vukovar. No, možda je i postojao način, no mi nismo bili spremni na to.

Kako provodite dane u mirovini?

Radno. Veoma radno, vjerujte. Naime, imam svoj voćnjak na koji potrošim većinu svoga vremena. Sve što imam podijelim s drugima i to me veseli.

razgovarale:  Ema Gašpar i Tea Lalić, 8.e

objavio: Sanja Pavin   datum: 18. 11. 2016.

INTERVJU

Kada ste se priključili hrvatskoj vojsci u obrani domovine?

Na kojim ste sve ratištima bili za vrijeme Domovinskoga rata?

Mislite li da se Vukovar ipak mogao spasiti?

Kako provodite dane u mirovini?

razgovarale:  Ema Gašpar i Tea Lalić, 8.e

objavio: Sanja Pavin   datum: 18. 11. 2016.