INTERVJU S MIROM GAVRANOM

INTERVJU S KNJIŽEVNIKOM MIROM GAVRANOM

1. Koja Vam je bila najdraža knjiga dok ste bili mali?

- Bilo ih je više. Mogao bih izdvojiti knige :  „Junaci Pavlove ulice“ te „Vlak u snijegu.“

2. Je li  teško biti pisac? Susrećete li se s raznim preprekama u tom poslu?

-Samo pisanje mi nikad nije bilo teško i ono je jako lijepo.Kad čovjek završi knjigu ili dramu, onda slijede poslovi koji mu baš nisu dragi, malo su teži i zahtjevniji nego samo pisanje.

3.Gdje pronalazite inspiraciju za svoja djela?

-Najviše inspiraciju pronalazim  u svakidašnjem životu ili u mašti, ali najčešće se to dvoje ispreplete.

4. Posvećujete li ih nekome?

-Svoju prvu,dječju knjigu "Svašta u mojoj glavi " posvetio sam svojim roditeljima, koji su bili seoski učitelji. Knjigu "Poncije Pilat " posvetio sam svojoj supruzi Mladeni. Knjigu "Krstitelj" posvetio sam svom sinu Jakovu.

5. Skoro sve Vaše knjige nagrađene su nagradama. Koja Vam je najdraža i ima li kakavo posebno značenje za Vas ?

-Svaka nagrada mi je jako draga,jer ona skrene pozornost javnosti na tu knjigu i donese veći broj čitatelja.Ne mogu vam reći koja mi je najbolja,jer su mi sve jednako drage.

6.Saznala sam za Vaš mjuzikl "Pacijenti". Možete li ga malo opisati? Je li primjeren za djecu i mlade?

-Mjuzikl "Pacijenti" je priča o ljudima koji su doživjeli neke probleme u životu ,pa su završili na psihijatriji. A,onda dolazi jedan mladi liječnik, koji ljude odlučuje liječiti glazbom. Iako je mjuzikl pisan za odrasle ,u Dvoranu Lisinski, koja ima 1900 mjesta dolazi i jako puno mladih ljudi.Glazbu je napisao Tonči Huljić, redatelj i koreograf je Igor Barberić. U glavnim ulogama su Damir Kedžo,Hana Hegedušić i Hrvoje Foretić.To je sve što je mladima poznato i mislim da bi im moglo biti zanimljivo.

7.Vi ste i hrvatski kandidat za "Nagradu Andersen 2016.godine". Je li vaša obitelj ponosna na Vas i kakav je osjećaj kad mali ljudi diljem svijeta čitaju Vaše romane ?

-Moja obitelj je ponosna na mene, kao što sam i ja na njih ponosan. Predivan je osjećaj da ono što si napisao ne ostane samo u ladici, nego dopre do druge djece i ljudi diljem svijeta.

8. Zašto baš pisac za Vaš životni poziv?

Zato, jer za mene nema ništa ljepše kad neku priču iz mašte stavim na papir i drugi ljudi je pročitaju i kažu da je odličan roman i da ih ispunjava srećom.

Razgovarala: Magdalena Trnski, 6.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 9. 11. 2016.

INTERVJU S MIROM GAVRANOM

INTERVJU S KNJIŽEVNIKOM MIROM GAVRANOM

1. Koja Vam je bila najdraža knjiga dok ste bili mali?

2. Je li  teško biti pisac? Susrećete li se s raznim preprekama u tom poslu?

3.Gdje pronalazite inspiraciju za svoja djela?

4. Posvećujete li ih nekome?

8. Zašto baš pisac za Vaš životni poziv?

Razgovarala: Magdalena Trnski, 6.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 9. 11. 2016.