Nagradu za inovaciju osvojio je JAN MURIĆ - IV.oš Bjelovar

Na ovogodišnjem državnom "4. Salon inovacija Bjelovar 2016.“, koji je održan 30.9.2016. godine u Bjelovaru, sudjelovala je i naša škola na području robotike.

Prestižnu nagradu za inovaciju "ARCA" osvojio je Jan Murić, učenik 8.a razreda, sa  sofisticiranim uređajem za telemetriju  - VREMENSKA STANICA, pod vodstvom mentora Branka Raičkovića.

Bjelovar, 30. rujna 2016.

Izložba inovacija  „4. Salon inovacija Bjelovar 2016.“ u organizaciji HGK-ŽK Bjelovar, uz podršku suorganizatora HGK-Sektora za industriju i IT, Odjela za poduzetništvo i inovacije te Udruge inovatora Hrvatske održana je 30. rujna u velikoj dvorani hotela „Central“ u Bjelovaru. Uz pokrovitelje Bjelovarsko-bilogorsku Županiju i grad Bjelovar, medijski pokrovitelji bili su radio BBR, radio Terezija kao i tjedne novine Bjelovarski List, Bjelovarac i Novi Bjelovarac. Posjetitelji su mogli razgledati ukupno 56 inovacija koje je prezentiralo 33 izlagača – inovatora, te pratiti predavanje i panel diskusiju.

Službeno otvorenje izložbe inovacija održano je uz nazočnost župana Bjelovarsko-bilogorske Županije Damira Bajsa koji je ujedno i otvorio izložbu te zamjenice gradonačelnika grada Bjelovara Jasne Višnjević, glavnog tajnika Udruge inovatora Hrvatske Zorana Barišića, tajnika Hrvatskog saveza inovatora Nevena Markovića, predsjednika ŽK Bjelovar Jakova Ćorića i mnogobrojnih uzvanika. Svečanost otvorenja bila je popraćena prigodnim kulturno-umjetničkim programom.

Nagradu Udruge inovatora Hrvatske „Arca“ dobio je mladi inovator Jan Murić iz IV. Osnovne škole u Bjelovaru za svoj rad pod nazivom RPy-time -vremenska stanica.

Izvor: HGK-Bjelovar

objavio: Branko Raičković   datum: 30. 9. 2016.

Nagradu za inovaciju osvojio je JAN MURIĆ - IV.oš Bjelovar

Bjelovar, 30. rujna 2016.

Izvor: HGK-Bjelovar

objavio: Branko Raičković   datum: 30. 9. 2016.