Croatia Makers - Regionalno natjecanje u robotici

CROATIA MAKERS - Liga 1. kolo

3.5.2016. u našoj školi održano je Regionalno natjecanje iz robotike.
Natjecalo se u sklopu "Croatian Makers" Lige.

Svečanom otvaranju 1. kola, nazočili su i zamjenica gradonačelnika Grada Bjelovara Lidija Novosel, zamjenica župana BBŽ Đurđica Ištef Benšić, ravnatelj IV. osnovne škole Nikola Margetić, predstavnik Visoke tehničke škole Bjelovar Tomislav Pavlić, predstavnik Croatia Makersa Dario Vlahović, predstavnik Udruge informatičara BBŽ Branko Raičković, te mnogi drugi.

Učenici, naše i susjednih županija, natjecali su se u sastavljanju, programiranju i vožnji robota. Na samom natjecanju između 60 natjecatelja, natjecalo se i šest učenika od 3. do 7. razreda naše škole. Svi su podijeljeni u dvije dobne skupine (3.-5. i 5.-8.razred).

Osim bodovanja u brzini sastavljanja robota, bodovalo se i to, da su roboti morali slijediti krivudavu crnu crtu na podlozi podijeljenoj u 16 etapa. Naravno i uz mjerenje vremena.
Kako se natjecanje odvija paralelno u cijeloj Hrvatskoj, rang lista će biti objavljena na državnoj razini.

Ovo natjecanje, kao i narednih 5, usmjereno je u prvom redu na edukaciju, popularizaciju i interes za STEM područje obrazovanja, te se nadovezuje na već započete temelje kurikularne reforme u našem školskom sustavu.

Zbog duge tradicije izučavanja robotike u našoj školi, te izvrsne organizacije natjecanja, cijeli je događaj popraćen prilogom u centralnom dnevniku nove@tv.

Učenici, 1. kolo: Jakov Rac, Veronika Vrbovčan, Vid Đođo, Martin Vrbovčan, Nency Bednjačić, Jan Murić. Mentor: Branko Raičković

objavio: Branko Raičković   datum: 8. 5. 2016.

Croatia Makers - Regionalno natjecanje u robotici

CROATIA MAKERS - Liga 1. kolo

3.5.2016. u našoj školi održano je Regionalno natjecanje iz robotike.
Natjecalo se u sklopu "Croatian Makers" Lige.

objavio: Branko Raičković   datum: 8. 5. 2016.