Dan zahvalnosti za plodove zemlje - Dan kruha i Dan jabuka

Darovi Božje ljubavi,

Na poljima, bregovima,

U brazdama i vrtovima.

Po brdima i morima, tragovi su ljubavi Boga Stvoritelja.

Za sve plodove zemlje, darove,

Hvala, hvala, hvala, Gospodine!“

Ovim riječima je započela svečana priredba, svečanost zahvalnosti Bogu, prirodi i čovjeku na svim plodovima koje nam je podarila priroda, u IV. OŠ Bjelovar u utorak, 20. listopada 2015. u 12.30h

Kad pomislimo na kruh, bude se sva naša osjetila. Prisjećamo se naših majki i baka koje su vrijedno mijesile kruh, pekle ga u krušnim pećima, lomile ga toploga i nudile svojim ukućanima. Čitava je kuća mirisala po kruhu, a okus svježe pečenog kruha, bio je finiji od najfinijeg kolača. Zato smo ovu svečanost, ove godine, posvetile svojim bakama, koje život čine bogatijim i toplijim, srdačnijim. A po čemu su bake poznate?! Po svojim fascinantnim, tajanstvenim kuhinjama i tajnim receptima.

Naši mali recitatori, zborovi, dramske i lutkarske družine su svojim igrama nastojali dočarati tu čarobnost bakinih kuhinja, finoću bakinog kruha i ljepotu pekarskog zanata.

No, kako smo spojili u jednoj svečanosti i Dan kruha i dan jabuka, ni blagodati i bogatstvo jabuka nisu zaboravili naši mališani. Oni su nam kroz zanimljive lutkarske scene ispričali koje su sve prednosti tog voća, kralja nad svim voćem.

Na kraju svečanosti, sve lijepe i fine kruhove naših majki i baka blagoslovio je naš dragi pater, i rastali smo se uz tople želje našeg ravnatelja.

Osim u holu škole, svaki razred je imao svoj izložbeni kutak i u svojoj učionici te su se učenici častili degustacijama domaćih krušnih proizvoda i domaćih kolača svojih majki i baka.

Podatke ustupila knjižničarka Dejana Kurtović

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 26. 10. 2015.

Dan zahvalnosti za plodove zemlje - Dan kruha i Dan jabuka

KUHINJA MOJE BAKE

Proslava Dana zahvalnosti za plodove zemlje – Dan kruha i jabuka

20.10.2015.

Svi plodovi su darovi,

Darovi Božje ljubavi,

Na poljima, bregovima,

U brazdama i vrtovima.

Po brdima i morima, tragovi su ljubavi Boga Stvoritelja.

Za sve plodove zemlje, darove,

Hvala, hvala, hvala, Gospodine!“

Podatke ustupila knjižničarka Dejana Kurtović

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 26. 10. 2015.