" Živim život bez nasilja"

U srijedu, 23. listopada 2013. godine u našoj školi su provedene aktivnost u sklopu zajedničkog preventivnog projekta  MUP-a i UNDP-a " Živim život bez nasilja ". Projekt je usmjeren na sprječavanje nasilja nad ženama, nasilja u obitelji i nasilja među mladima.

Bjelovar je jedan u nizu gradova u kojima je proveden ovaj projekt, a naša škola je bila domaćin. Ugostili smo predstavnike MUP-a, UNDP-a, udruge Status M, predstavnike Grada i Centra za socijalnu skrb Bjelovar i glumce.

Sudjelovali su učenici sedmih i osmih razreda, koji su se kroz interaktivnu radionicu upoznali s problemima nasilja, zakonskim mogućnostima njegovog sprječavanja i prijavljivanja te ih se educiralo po pitanjima nenasilja, tolerancije i nediskriminacije.

Nakon radionice odgledali su tematsku predstavu " Nasilje za nasilje nema opravdanja " u režiji glumca Zijaha Sokolovića. U ovom djelu mladi uče misliti na nov način, kroz igru glumaca i neposrednu komunikaciju s glumcima saznajući mnogo informacija o različitim temama iz života, kombinirajući svoja iskustva s obrađenom temom.

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 24. 10. 2013.

" Živim život bez nasilja"

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 24. 10. 2013.