28. veljače - Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica, poznat i kao Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, obilježava se s ciljem podizanja svijesti o problemu vršnjačkog nasilja i promicanja kulture nenasilja i tolerancije među mladima posljednje srijede u veljači. Ovako smo ga obilježili u našoj školi:

U srijedu, 28.veljače, učenici 2. i 4. razreda PŠ Gornje Plavnice obilježili su Dan ružičastih majica radionicom. Na radionici su razgovarali na koji način trebamo postupati ako smo žrtva nasilja i što učiniti ako nasilje vidimo. Izradili su pano s pozitivnim porukama.

1.a razred obilježio je Dan ružičastih majica.

Učenici su trebali napisati lijepu poruku svom prijatelju iz razreda i naučili su pjevati Unicef-ovu pjesmu NE RUGAJ SE.

I ove školske godine 2. b razred uključen je u međunarodni e Twinning projekt Dan ružičastih majica. Učenici su imali projektni dan i kroz niz različitih aktivnosti bavili se prevencijom vršnjačkog nasilja. Gledali su kraće filmove, pisali poruke, izrađivali plakat, pjevali pjesmu Nasilje nije hrabrost i pridružili se videokonferenciji projektnih partnera te im predstavili svoje aktivnosti. Na kraju dana ispunili su evaluacijski listić kojim su pokazali što su sve taj dan naučili i poželjeli i sljedeće godine sudjelovati u projektu.

Učenici 3.a razreda i ove godine su obilježili Dan ružičastih majica. Naša poruka drugima je NOSIM RUŽIČASTO U ZNAK PODRŠKE!

3.b je također obilježio Dan ružičastih majica.

U 3.c razredu obilježili smo Dan ružičastih majica. Prigodnim crtežima i porukama o nenasilju među djecom potaknuli smo ljubav i prijateljstvo među vršnjacima. Najdraži slogan je bio: "Reci nasilju NE i zagrli ljude sve!"

3.d u priloženom videu poručuje:

Stop nasilju! Širi ljubav! 💕

Priloženi dokumenti:
video_3.d.mp4 (15.88 MB)

objavio: Ljiljana Rajković   datum: 29. 2. 2024.

28. veljače - Dan ružičastih majica

1.a razred obilježio je Dan ružičastih majica.

3.b je također obilježio Dan ružičastih majica.

3.d u priloženom videu poručuje:

Stop nasilju! Širi ljubav! 💕

Priloženi dokumenti:
video_3.d.mp4 (15.88 MB)

objavio: Ljiljana Rajković   datum: 29. 2. 2024.

« Travanj 2024 »