Drugi RoboDan Bjelovarskog Robotičkog Centra

Udruga informatičara BBŽ organizirala je RoboDan u petak 16.06.2023. godine s početkom u 10,00 sati u Dvorani Europskih prvaka u Bjelovaru, na kojem se predstavio napredak projekta u cijelosti te postignuća učenika u radu s robotima.

Robote je posjetilo nekoliko stotina učenika iz gotovo svih osnovnih škola naše županije.

Uz BRC, svoje uređaje su predstavili i naši partneri iz Veleučilišta u Bjelovaru i Fakulteta organizacije informatike iz Varaždina.

Na početku programa, koji je vodila učiteljica Kristina Novoselec, i pozdravnih rijeći predsjednika Udruge informatičara BBŽ  Branka Raičkovića i ravnaltela IV. osnovne škole Niloke Margetića, uslijedilo je prikazivanje filmova o tijeku radionica BRC-a.

Posjetitelji su se mogli pobliže upoznati s aktivnostima:

• Letovi dronova
  • Simulatori dronova
  • Programiranje dronova
  • Humanoidni roboti
  • Robo pčelice
  • VR naočale

te neke uređaje i osobno isprobati.

Nakon projektnih aktivnosti uslijedilo je letenje velikih dronova naših suradnika na stadionu.

Posebno je bilo zanimljivo natjecanje u preciznom letenju dronovima, koje je po prvi puta održano u Hrvatskoj, a vodila ga je učiteljica Danijela Erceg.

Cijeli događaj je bio popraćen medijima od kojih izdvajamo Dnevnik RTL-a.

Tekst i slike: UIBBŽ

objavio: Branko Raičković   datum: 18. 6. 2023.

Drugi RoboDan Bjelovarskog Robotičkog Centra

Posjetitelji su se mogli pobliže upoznati s aktivnostima:

• Letovi dronova
  • Simulatori dronova
  • Programiranje dronova
  • Humanoidni roboti
  • Robo pčelice
  • VR naočale

te neke uređaje i osobno isprobati.

Cijeli događaj je bio popraćen medijima od kojih izdvajamo Dnevnik RTL-a.

Tekst i slike: UIBBŽ

objavio: Branko Raičković   datum: 18. 6. 2023.