Prvi put IV. osnovna škola Bjelovar sudjeluje u projektu Erasmus+ koji uključuje putovanje učenika.

U Tursku na osmodnevno putovanje je išao tim naše škole koji su sačinjavali učenici Lucija Ileković, Doroteja Hajduković, Petra Rac i Tin Đuranec. Voditelji su bili Branko Raičković, uč. savjetnik,  Dubravko Šopar, dipl. ecc i Tanja Herceg, prof. psihologije.

Prvi put IV. osnovna škola Bjelovar sudjeluje u projektu Erasmus+  koji uključuje putovanje učenika.

Projekt se bavi STEM područjem, točnije očuvanjem energije uz pomoć digitalizacije, tako da su aktivno bili uključeni polaznici izborne nastave informatike.

U sklopu ovog EU projekta, kao partneri udruge Impress iz Daruvara boravili smo u Turskoj od 14. do 21. svibnja ove godine. U ovaj višegodišnji međunarodni projekt uključene su osim Hrvatske Italija, Francuska, Poljska, Austrija, Grčka i naravno Turska.

Naše konačno odredište bilo je grad Burdur,. Putovanje je bilo organizirano od Bjelovara do Budimpešte autom te od Budimpešte do Istanbula i dalje do Antalije zrakoplovom.

Grad Burdur se nalazi na azijskom dijelu Turske, te je veličine kao pola Zagreba.

U Borduru su učenici imali prilike upoznati najbolje škole te centre izvrsnosti, imali su mogućnost korištenja njihovih edukacijskih strojeva i uređaja. Posjetili s i njihov robotički centar u jednoj srednjoj školi. Sudjelovali su u radionicama, kvizovima i prezentacijama. Predstavili su i svoju računalnu igricu, koju su napravili u našoj školi kao i plakat o štetnosti azbesta na okoliš.

Uz edukacijski dio iz STEM područja bilo je još puno turističkih putovanja i razgledavanja.

Tako smo posjetili mnoga arheološka nalazišta, muzeje, turske „Maldive“, Pamukkale te Kleopatrino kupalište. Vrlo zanimljiva je bila i njihova ponuda jela u restoranima.

Osim projektnih zadataka, naši su učenici sklopili mnoga prijateljstva sa svojim vršnjacima te naučili nešto više o jeziku i kulturi država u projektu.

I naravno sve bi ovo rado ponovili, no slijedeće naše odredište je Grčka.

Tekst i slike: Branko Raičković

Članovi projekta "Snaga digitalizacije"

Prezentacija projekta

Priprema za natjecanje

Arheološki posjet

Pamukkale

Kleopatrino kupalište

Mi smo u Europi, iza je Azija

To smo mi

objavio: Branko Raičković   datum: 14. 6. 2023.

I naravno sve bi ovo rado ponovili, no slijedeće naše odredište je Grčka.

Tekst i slike: Branko Raičković

Članovi projekta "Snaga digitalizacije"

Prezentacija projekta

Priprema za natjecanje

Arheološki posjet

Pamukkale

Kleopatrino kupalište

Mi smo u Europi, iza je Azija

To smo mi

objavio: Branko Raičković   datum: 14. 6. 2023.