UČENICE 4. RAZREDA USPJEŠNE NA NATJEČAJU HRVATSKOG ŠUMARSKOG INSTITUTA

U četvrtak, 18. svibnja 2023., Hrvatski šumarski institut u Jastrebarskom je po 10.  jubilarni put otvorio svoja vrata i ugostio oko 900 djece, učenika i studenata te njihovih odgajatelja i učitelja iz različitih obrazovnih ustanova na svojoj manifestaciji Dan otvorenih vrata Hrvatskog šumarskog instituta.

Šume su, kao neizostavan dio šumskog ekosustava, prirodna baština od neizmjerne ekološke, znanstvene, zdravstvene, odgojno-obrazovne te estetske važnosti za čovječanstvo. Zbog toga su ovogodišnji Dan otvorenih vrata odlučili posvetiti upravo tematici Šume za budućnost. Kroz edukativne radionice, predavanja i posterska izlaganja, djelatnici Instituta su na interesantan način svojim posjetiteljima približili svoja istraživanja.

Posjetitelji su pristigli  iz cijele Republike Hrvatske. Djelatnici Instituta i ove su godine za posjetitelje pripremili bogat program koji je započeo već u ranim prijepodnevnim satima otvorenjem izložbe likovnih i literarnih radova. Nakon toga bio je organiziran svečani program i dodjela nagrada. Tradicionalno, kao i svake godine u sklopu Dana otvorenih vrata za djecu je organiziran likovni i literarni natječaj u kojem su sudjelovali učenici i vrtićka djeca iz cijele Hrvatske. Radovi pobjednika su izloženi u prostorijama Instituta, a pobjednicima su uručene nagrade.

U istoimenom natječaju uspjeh su postigle i učenice naše škole. Učenica 4.d razreda Mihaela Deškin je pod mentorstvom učiteljice Goranke Višić osvojila 1. nagradu za svoj likovni rad, dok je učenica 4. b razreda Elena Tirić pod mentorstvom učiteljice Željke Halupecki Polašek osvojila 3. mjesto za literarni rad.

Učenice su nagrađene, a posebnost nagrada bila je u tome jer je dio nagrada bio „živ“. Tako je Mihaela osvojila sadnicu japanskog javora, dok je Elena osvojila četiri različite sadnice ukrasnog bilja.

Učiteljica: Goranka Višić

objavio: Danka Jarić   datum: 23. 5. 2023.

UČENICE 4. RAZREDA USPJEŠNE NA NATJEČAJU HRVATSKOG ŠUMARSKOG INSTITUTA

Učiteljica: Goranka Višić

objavio: Danka Jarić   datum: 23. 5. 2023.