IV. osnovna škola Bjelovar organizator 12. Međuškolskog književnog kviza BBŽ-e

Najavljujemo za srijedu 19.4.2023. g. dvanaesti po redu Međuškolski književni kviz koji će biti održan u Centru kulture Predavac, a organizira ga  IV. osnovna škola Bjelovar u ime Bjelovarsko-bilogorske županije, u suradnji s udrugom Hrvatska mreža školskih knjižničara.

Međuškolski književni kviz je županijski kulturni program i projekt poticanja čitanja knjižničara Bjelovarsko-bilogorske županije tijekom kojeg djeca petih razreda čitaju jednu odabranu knjigu i međusobno se natječu za najbolju ekipu poznavaoca pojedinog književnog djela.

Svake godine između 5-6 naslova koje predloži voditeljica Dječjeg odjela Narodne knjižnice "Petar Preradović" Bjelovar školski knjižničari županije biraju jedan naslov. Ove šk. g. 2022./2023. na kvizu sudjeluje 14 škola diljem županije i prijavili su svoju ekipu čitača za završnicu koja će se održati u srijedu 19.4.2023. povodom Međunarodnog dana dječje knjige, Svjetskog dana knjiga i autora. Završnica će se održati u Kulturnom centru Predavac Općina Rovišće.

Mjesto događaja

Naši sponzori i podržavatelji ove manifestacije su već niz godina Bjelovarsko-bilogorska županija, više nakladnika i drugih tvrtki. Nakon što su našem kvizu prisustvovali slavni pisci poput Božidara Prosenjaka, Paje Kanižaja, Mladena Kopjara, Jasminke Tihi- Stepanić, ove godine imat ćemo književni susret s autoricom, novinarkom, urednicom i fotografkinjom Brankom Primorac, koji sponzorira nakladnička kuća Alfa. Učenici će u kvizu znanja pokazati svoje znanje iz knjige "Moj brat živi u kompojutoru" upravo autorice Branke Primorac. Branka Primorac će taj dan doći u Kulturni centar Predavac i družiti se s djecom. Glavne nagrade je osigurala nakladnička kuća Mozaik a utješne nagrade Školska knjiga. Više o autorici pročitajte na: https://www.brankaprimorac.com/hr

MŠKK2023

Cjelokupnim slavljem od kviza preko susreta, davanjem autograma autorice, igre "živa knjižnica" do simbolične prodaje slavimo dječju knjigu i promoviramo čitanje djeci cijeli taj dan. U igri "živa knjižnica" djeca će se međusobno predstaviti kroz 5 duhovitih rečenica jer je ovogodišnji moto Međunarodnog dana dječje knjige "Ja sam knjiga, pročitaj me."

Našu ekipu IV. osnovne škole Bjelovar predstavljat će učenice 5. e razreda: Alisa, Mija i Sara te Nika kao rezerva.

Zahvaljujemo ravnatelju, kuharima i čistačicama te učitelju Marohniću na pomoći oko organizacije.

Tekst i fotografije: školska knjižničarka Dejana Bedeković, koordinatorica manifestacije.

objavio: Dejana Bedeković   datum: 17. 4. 2023.

IV. osnovna škola Bjelovar organizator 12. Međuškolskog književnog kviza BBŽ-e

Mjesto događaja

MŠKK2023

objavio: Dejana Bedeković   datum: 17. 4. 2023.