IV. osnovna škola Bjelovar dio je međunarodnog projekta vrijednosti 250.000,00 EUR-a

Proteklog su tjedna u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji boravili profesori, učitelji i nastavnici iz 6 različitih država: Francuske, Turske, Italije, Poljske, Austrije, Grčke i Hrvatske u sklopu projekta “Snaga digitalizacije u borbi protiv klimatskih promjena”.

Sudionici projekta su posjetili suradničku IV. osnovnu školu Bjelovar gdje se okupljenima obratila u ime Grada Bjelovara i gradonačelnika Daria Hrebaka, viša stručna suradnica za odgoj, obrazovanje i sport Jadranka Matašin da Grad Bjelovar podržava inicijative poput ovih i da su teme poput zaštite okoliša iznimno važne te ravnatelj škole Nikola Margetić. U svom govoru naglasio je kako su ovakve suradnje iznimno važne za razmjenu znanja i informacija između različitih država i obrazovnih sustava te je škola izuzetno ponosna što je imala priliku uključiti se te će kao ravnatelj biti spreman uključiti školu i u daljnja partnerstva te uvijek stoji na raspolaganju za pripremu, pisanje i provedbu projekta. Uz ovu posjetu, planira se i posjeta učitelja IV. osnovne škole u Tursku, Poljsku, Austriju i Grčku te razmjena zainteresiranih učenika koji će sudjelovati u aktivnostima zaštite okoliša.

Okupljenima se i obratio Dubravko Šopar, izvršni direktor udruge Impress koja je dovela ovaj projekt u Hrvatsku te je izjavio kako im je drago što škola prepoznaje važnost međunarodne suradnje što je iznimno dobro za cijeli kolektiv škole i učenike. Naglasio je kako će aktivnosti promijeniti na još pozitivnije perspektivu učenika iz njihovih škola te implementirati inovativne metode koje će doprinijeti borbi protiv klimatskih promjena. Impress, koji je doveo ovaj projekt i u Hrvatsku, u suradnji s IV. osnovnom školom Bjelovar i Tehničkom školom Daruvar podijelio je najbolje inovacijske modele koji se mogu prilagoditi u svakoj od zemalja suradnica na ovom projektu. Učenici su predstavili svoje projekte i svoj rad, a projekt će se u narednom razdoblju koncentrirati na kodiranje i kreiranje robota koji će doprinositi rješavanju klimatskih izazova.

objavio: Danka Jarić   datum: 5. 4. 2023.

objavio: Danka Jarić   datum: 5. 4. 2023.