Ukupno: 1349431
DRVOKOD

Portal za škole

ANAMARIJA GRUBIĆ PLASIRALA SE NA DRŽAVNO NATJECANJE!

U četvrtak, 16. ožujka 2023. godine održano je 65. natjecanje mladih tehničara Republike Hrvatske – županijska razina natjecanja 2022./2023. u Daruvaru. Na natjecanju je sudjelovalo 85 učenika iz 20 osnovnih škola naše županije. Svi oni natjecali su se u 12 područja tehničke kulture. Našu školu predstavljalo je šest učenika: Vanesa Navijalić, Dora Sušak, Ines Petreković, Damjan Milić, Anamarija Grubić i Karlo Biketa.

Natjecanje se sastojalo od tri dijela: pisane provjere znanja, izrade tehničke tvorevine i predstavljanja tehničke tvorevine. Rješavanje pisanih zadataka trajalo je 60 minuta, izrada tehničke tvorevine 90 minuta i predstavljanje tehničke tvorevine do 5 minuta. Učenici 5. razreda u kategoriji maketarstvo i modelarstvo izrađivali su pojilo za stoku od balze. Učenici 6. razreda u kategoriji graditeljstvo izrađivali su zidine s tornjem od balze. Učenici 7. razreda sudjelovali su u dvije kategorije: obrada materijala i strojarske konstrukcije. U obradi materijala od metala su učenici radili vrtni stol, a u strojarskim konstrukcijama također od metala učenici su izrađivali obujmicu s postoljem. Učenici su mogli ukupno osvojiti 100 bodova.

Učenici naše škole postigli su sjajne rezultate: ANAMARIJA SE PLASIRALA NA DRŽAVNO NATJECANJE!!

Učenica Anamarija Grubić osvojila je 1. mjesto u kategoriji strojarske konstrukcije sa sjajnih 75 bodova. Dora Sušak u kategoriji graditeljstvo u kojoj je sudjelovalo 12 natjecatelja osvojila je sjajno drugo mjesto sa 74 boda i samo bodom zaostatka za učenikom koji je osvojio prvo mjesto. Damjan Milić bio je drugi, a Karlo Biketa treći oba u kategoriji strojarske konstrukcije. Ines Petreković osvojila je sjajno četvrto mjesto u obradi materijala dok je Vanesa Navijalić bila osma u maketarstvu i modelarstvu.

Sjajan uspjeh svih naših učenika posebno Anamarije Grubić. Ponosni smo na našu Anamariju i želimo joj svu sreću na državnom natjecanju!