DRŽAVNO ROBOTIČKO NATJECANJE

U subotu 18. 2. 2023. u Zagrebu, na Fakultetu elektrotehnike i računarstva  održano je državno robotičko natjecanje FIRST® LEGO® League u organizaciju Hrvatskog robotičkog saveza.

Tim QUATROBOT - Udruge informatičara Bjelovarsko bilogorske županije predstavljali su učenici IV. osnovne škole Bjelovar i to: Dora Sušak, Klara Šiprak, Lovro Junković i Rafael Zeman. Mentori su bili Danijela Erceg i Branko Raičković.

Hrvatska je jedna od 110 država svijeta u kojoj se održava ovo natjecanje s ukupno preko 679 000 natjecatelja.

Ovogodišnja tema je „SUPERPOWERED“, kojom se potiče djecu da razmisle i istraže put kojim prolazi energija prije nego dođe do njih, od različitih izvora električne energije, skladištenja i prijenosa energije do potrošnje i upotrebe u svakodnevnom životu.

U Hrvatskoj je ove godine nastupilo čak 28 ekipa s 3 do 10 članova starih između 9 i 16 godina, ukupno više od 250 učenica i učenika iz cijele Hrvatske.

Svaka ekipa nastupila je u četiri kategorije: projekt, temeljne vrijednosti, tehnički intervju i robotska igra. Ocjenjivači i suci su profesori i doktorandi fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (Fakultet elektrotehnike i računarstva, Građevinski fakultet, Učiteljski fakultet, Filozofski fakultet te Fakultet strojarstva i brodogradnje), učitelji iz škola te uspješni stručnjaci iz Hrvatske zaklade za znanost i iz tvrtki predstavnika industrije.

Otvorenju natjecanja nazočili su predstavnik Grada Zagreba g. Luka Juroš te državni tajnik Agencije za razvoj digitalnog društva g. Bernard Gršić, a prigodno nas je pozdravila i prodekanica za studente FER-a izv.prof.dr.sc. Ana Sušac. Zatvaranju je prisustvovao dekan FER-a prof.dr.sc. Vedran Bilas.

Izvor: HROBS

Tim QUATROBOT - Udruge informatičara Bjelovarsko-bilogorske županije predstavljali su učenici IV. osnovne škole Bjelovar i to: Dora Sušak, Klara Šiprak, Lovro Junković i Rafael Zeman. Mentori su bili Danijela Erceg i Branko Raičković.

Više o natjecanju na ovom linku

Iščekivanje početkaRobo igra

Ispitivači i ocjenjivači

Nakon cjelodnevnog natjecanja svi su bili sretni i zadovoljni, te se vratili kući sa zasluženim diplomama i medaljama

objavio: Branko Raičković   datum: 24. 2. 2023.

DRŽAVNO ROBOTIČKO NATJECANJE

Izvor: HROBS

Više o natjecanju na ovom linku

Iščekivanje početkaRobo igra

Ispitivači i ocjenjivači

objavio: Branko Raičković   datum: 24. 2. 2023.