FOND „BOŽA TVRTKOVIĆ“ – NAGRAĐENE UČITELJICE NAŠE ŠKOLE

U Domu kulture  je održana 32. dodjela nagrada Fonda „Boža Tvrtković“. Ovo prestižno bjelovarsko priznanje najboljima od najboljih u području obrazovanja dobilo je osmero učenika srednjih škola, petero nastavnika srednjih škola i osam srednjoškolskih razrednih odjela. Pri put ove godine nagrada Fonda dodijeljena je i osnovnoškolskim učiteljima i učiteljicama. Primilo  ju je šestero njih. Nagradom za dugogodišnji rad za osnovne škole nagrađene su i djelatnice naše škole.

Željka Kalabek, profesorica kroatistike nagrađena je u kategoriji „Dugogodišnji pedagoški rad“,  dok je „Godišnjom nagradom“ za osnovne škole nagrađena Ivana Smolec Mustapić, profesorica povijesti.

Izuzetno smo ponosni na naše vrsne nagrađene učiteljice, od srca im čestitamo i zahvaljujemo što svojim radom služe na čast učiteljskoj struci  i trajno potiču sve nas u školi da dajemo svoj maksimum i uvijek težimo izvrsnosti.

Pofesorica Tvrtković rođena u Bjelovaru 1930. godine. Završila je studij biologije na Prirodoslovno – matematičkom fakultetu u Zagrebu, a 1956. godine se zaposlila u Gimnaziji u Bjelovaru. Bila je odana kći, požrtvovna sestra, potom najbolja supruga i majka i izvrstan radnik. Zajedno sa suprugom i kolegama, uspješno je prebrodila sve reforme, rad s odraslima, putovanja u Čazmu, trčanje od škole do škole, nikada umorna, nikada se ne žaleći. Svima, koji su je dobro poznavali, Boža Tvrtković bila je simbol za životnost. Na posljednjem oproštaju s profesoricom, učenici i profesori bjelovarskih škola obećali su da će Boža Tvrtković uvijek živjeti s njima, stoga Fond Boža Tvrtković djeluje i živi godina, postavši tradicija svega dobrog.

objavio: Danka Jarić   datum: 18. 6. 2022.

FOND „BOŽA TVRTKOVIĆ“ – NAGRAĐENE UČITELJICE NAŠE ŠKOLE

objavio: Danka Jarić   datum: 18. 6. 2022.