Treće natjecanje iz mađarskog jezika iz Lijepog čitanja

Dana 3.lipnja 2022.godine, IV. osnovna škola organizirala je treće natjecanje iz mađarskog jezika pod nazivom „Szépolvasási verseny“ ili Natjecanje u lijepom čitanju naglas. Cilj natjecanja je promoviranje učenja stranih jezika koji su u današnjem svijetu iznimno bitni, te promoviranje ljubavi prema čitanju na stranom jeziku.

Začetnica tog, sada već tradicionalnog natjecanja,je  nastavnica engleskog i mađarskog jezika Dolores Šolaja, koja je organizirala natjecanje te pripremila učenike za natjecanje. Učenici su pokazali pozamašni talent i iznenadili članove žirija svojim nastupom. Svi učenici su pokazali pozamašan talent te oduševili žiri. Učenici su nastupom pokazali talent i motivaciju za učenjem stranog jezika. Ovogodišnja tema je povezana sa Majčnim danom, stoga tekstovi također prate tu tematiku. Cilj ovog natjecanja nije bilo privući samo sudionike i podijeliti nagrade, već pokazati kako mađarski jezik nije samo tek jedan od jezika koji se uče u školi radi reda, nego da je riječ o učenju jezika koje pruža spektar mogućnosti prostora za kulturu i književnost.

Od srca se zahvaljujemo sponzorima koji su učenicima omogućili prekrasne poklone, a bez njihove kontinuirane podrđke ovog natjecanja ne bi ni bilo: izdavačkim kućama Profil Klettu i Školskoj knjizi, Vijeću mađarske nacionalne manjine BBŽ, Forumu mađarskih prosvjetnih djelatnika u Hrvatskoj i IV. osnovnoj školi Bjelovar. Zahvaljujući njihovoj potpori, organizatori su darovali sve sudionike bez obzira na uspjeh.

Posebne zahvale moraju ići osobama koje su omogućile održavanje samog natjecanja: Nikoli Margetiću, Emi Ćosić, Dejani Bedeković, Zlati Berkeš, Pálinkás Krisztiánu i članovima žirija: Irma Rogulja, Zlata Berkeš, Danijela Jambrušić, Dolores Šolaja.

Osvojena mjesta – početna grupa:

1. Lucija Gadanac, 5.d
  2. Erik Klarić, 3.b
  3. Hanna Juretić, 5.d

Osvojena mjesta – napredna grupa:

1. Lucija Hajduković, 7.c
  2. Nika Sabolović, 5.d
  3. Viktorija Oslovar, 7.c

Tekst/foto: Dolores Šolaja

objavio: Danka Jarić   datum: 14. 6. 2022.

Treće natjecanje iz mađarskog jezika iz Lijepog čitanja

Osvojena mjesta – početna grupa:

1. Lucija Gadanac, 5.d
  2. Erik Klarić, 3.b
  3. Hanna Juretić, 5.d

Osvojena mjesta – napredna grupa:

1. Lucija Hajduković, 7.c
  2. Nika Sabolović, 5.d
  3. Viktorija Oslovar, 7.c

Tekst/foto: Dolores Šolaja

objavio: Danka Jarić   datum: 14. 6. 2022.