Županijsko natjecanje "Sigurno u prometu" - NAŠA DORA IDE NA DRŽAVNO NATJECANJE!

Naša škola bila je domaćin županijskog natjecanja „Sigurno u prometu“. Na natjecanju je sudjelovalo 5 ekipa: I. osnovna škola Bjelovar, OŠ Vladimira Nazora Daruvar, OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Velika Pisanica i IV. osnovna škola Bjelovar. Svaku ekipu činile su 2 djevojčice i 2 dječaka.

Natjecanje se provodi na temelju Pravilnika o provedbi natjecanja "Sigurno u prometu" u dva dijela:

1. teorijski dio natjecanja – u poznavanju prometnih propisa i sigurnosnih pravila te uređaja i opreme bicikla;

2. praktični dio natjecanja – izvršavanje praktičnih zadataka na prometnom vježbalištu vozeći bicikl.

Teorijski dio natjecanja provodi se zadacima na računalu. Natjecateljima se ispitna pitanja pripremaju iz baze pitanja Hrvatskog autokluba, slučajnim izborom, po različitim grupama pitanja.

Praktični dio natjecanja provodi se na prometnom vježbalištu pripremljenom prema skici koju je za županijsko natjecanje izradilo Državno povjerenstvo.

Natjecanje se provodi u suradnji policijskih službenika, djelatnika HAK-a i učitelja tehničke kulture.

Našu školu predstavljali su Dora Sušak, Klara Šiprak, Fran Bratković i Filip Dujmović. Nakon završenog natjecanja Dora je osvojila drugo mjesto, Klara je bila treća, Fran deseti, a Filip peti.

DORA SE PLASIRALA NA DRŽAVNO NATJECANJE!!!!!

Državno natjecanje provesti će se u razdoblju od 17. svibnja do 20. svibnja 2022. (utorak – petak) u Rovinju.

Bravo za sve učenike, posebno za Doru! Čestitke Dori! Jako smo ponosni na tebe Dora!!

Tekst i fotografije: Svjetlana Sokolić

objavio: Danka Jarić   datum: 28. 4. 2022.

DORA SE PLASIRALA NA DRŽAVNO NATJECANJE!!!!!

Tekst i fotografije: Svjetlana Sokolić

objavio: Danka Jarić   datum: 28. 4. 2022.