POSJET TERAPIJSKOG PSA LUNE

Istraživanja kažu da posjedovanje kućnog ljubimca smanjuje stres, a time i vjerojatnost pojave neke bolesti. Životinje mogu pomoći da se djeca nauče odgovornosti. kažu da su ponekad za neke mentalne i fizičke probleme bolji terapeuti od ljudi.

Upravo zbog takvog djelovanja psa na čovjeka u našu školu pozvana je prekrasna labradorica Luna, terapijski pas. Luna je u našu školu stigla 13. travnja 2022. sa svojom vlasnicom Natašom Brekalo, koja ima i položen ispit za vođenje terapijskog psa pri Hrvatskoj udruzi za školovanje pasa vodiča i mobilitet Zagreb.

Nakon što nas je Luna sve razveselila po školskim hodnicima, boravak je nastavila u 6.a razredu koji je imao prilike uživati u Luninom društvu, čuti koja je uloga Lune i drugih terapijskih pasa, što oni sve mogu i kako pas uopće postaje terapijski pas, a naravno ponovili smo i pravila ponašanja prema psima. Naravno da je Luna donijela neku pozitivnu energiju, pregršt smijeha, izmamila osmijeh svima u razredu. Osim toga, Luna je uspješno izmamila i keksiće od učenika. Nakon uspješnog druženja, učenici su pisali kreativne sastavke o tome u kojim zanimanjima vide potencijal korištenja usluga terapijskog psa.

Tekst i fotografije: Dolores Šolaja

objavio: Danka Jarić   datum: 13. 4. 2022.

POSJET TERAPIJSKOG PSA LUNE

Tekst i fotografije: Dolores Šolaja

objavio: Danka Jarić   datum: 13. 4. 2022.