MEĐUŠKOLSKI KNJIŽEVNI KVIZ

Dana 5.travnja 2011.g. učenici 5.a ,5.c i 5.d  razreda naše škole sudjelovali su na međuškolskom književnom kvizu koji su za njih organizirale knjižničarka III. osnovne škole  Margareta Popčević i knjižničarka naše škole Dejana Kurtović.

Kviz je održan u prostorima knjižnoce III. osnovne škole, a tko je bio pobjednik pročitajte u nastavku.

Međunarodni dan dječje knjige svake godine se obilježava 2. travnja. Naime, taj dan se slavi rođendan velikog pisca bajki H. C. Andersena. Na poseban način taj dan obilježavaju knjižničari u svojim knjižnicama. Knjižničarke IV. osnovne škole Bjelovar Dejana Kurtović i III. osnovne škole Bjelovar Margareta Popčević odlučile su organizirati međuškolski književni kviz za učenike petih razreda kojem je cilj promicanje čitanja i interesa za knjigu. Usporedivši lektirne naslove obje škole, odlučile su se za Junake Pavlove ulice mađarskog autora Ferenca Molnara. Nakon upoznavanja učenika s tom idejom, svaka škola je odabrala deset učenika natjecatelja. Dakle, formirane su ukupno četiri skupine u kojima je bilo po pet učenika. Kviz je održan 5. travnja 2011. u knjižnici III. osnovne škole Bjelovar. Pitanja su prezentirana pomoću PowerPointa, a natjecatelji su, nakon međusobnog dogovora, odgovore pisali na papir. Po završetku natjecanja, knjižničarke su prionule ispravljanju, a učenici su se okrijepili malom zakuskom i u sljedećoj prezentaciji pogledali točne odgovore.

Nije bilo potrebe za daljnjim pitanjima, jer smo dobili pobjednika – skupinu koju su činili učenici 5. a i 5. d razreda IV. OŠ Bjelovar. Pobjednici su dobili vrijedne knjige, a svi ostali natjecatelji utješne nagrade.

Opravdanost organizacije i uspješnost ovog kviza najbolje su nam pokazala zadovoljna i nasmijana lica učenika kao i pitanja: „Kad će biti sljedeći kviz?“ Nadamo se da će ovakav oblik druženja i bavljenja lektirom postati tradicija te da će se dogodine uključiti i druge škole.

tekst : Margareta Popčević i Dejana Kurtović

objavio: Ivana Smolec Mustapić   datum: 1. 5. 2011.

MEĐUŠKOLSKI KNJIŽEVNI KVIZ

tekst : Margareta Popčević i Dejana Kurtović

objavio: Ivana Smolec Mustapić   datum: 1. 5. 2011.