100. DAN U ŠKOLI

Učenici 4. b razreda su 14. veljače na zanimljiv način uz mnoštvo različitih aktivnosti obilježili 100. dan u školi.

Stoti dan škole je projektni dan koji se  tradicionalno obilježava u brojnim europskim zemljama. Cilj projekta je da učenici pod mentorstvom svojih učitelja na zabavan način, kroz igru i njima zanimljive aktivnosti obilježe ovaj dan istražujući broj 100. Ovim projektom, kroz igru i  međupredmetne aktivnosti  potiče se ljubav prema školi, školovanju i projektnom danu koji provode, razvija se komunikacija na materinjem jeziku i suradničko učenje koristeći web 2.0 alate u nastavi.

Učenici 4. b su taj dan pjevali, crtali, fotografirali naš grad i objavili 100 fotografija grada Bjelovara. U osmosmejrkama su pronalazili 100 mjesta u Republici Hrvatskoj koja bi zajedno posjetili, 100 matematičkih zadataka su rješavali i prisjetili se 100 pojmova koje su u prvih 100 dana ove školske godine usvojili. Sve su to radili s velikim veseljem jer im je bilo zanimljivo i drukčije. Izrazili su želju da na ovakav način što češće uče jer na taj način učenje je zabavnije.

Sve naše aktivnosti vezane za obilježavanje ovoga dana možete pogledati na našoj razrednoj stranici projekta :

Tekst/foto: Učenici 4. b, IV osnovne škole Bjelovar i učiteljica Dragica Budić

objavio: Danka Jarić   datum: 2. 3. 2022.

100. DAN U ŠKOLI

Tekst/foto: Učenici 4. b, IV osnovne škole Bjelovar i učiteljica Dragica Budić

objavio: Danka Jarić   datum: 2. 3. 2022.