Studijsko putovanje

Prena planu aktivnosti EU projekta "Bjelovarski Robotički Centar", 26.1.2022., održano je studijsko putovanje članova Udruge informatičara BBŽ, IV. osnovne škole Bjelovar i Veleučilišta u Bjelovaru.Autori projekta su Marina Balen i Branko Raičković. Vrijednost projekta je preko 2 miliuna kuna.

Proteklu srijedu, 26. siječnja 2022. godine, članovi Udruge informatičara Bjelovarsko-bilogorske županije sa partnerima koji sudjeluju u provedbi Europskog projekta pod nazivom Bjelovarski robotički centar sudjelovali su u jednodnevnom studijskom putovanju u Novsku i Popovaču. Partnerske organizacije su IV. osnovna škola Bjelovar i Veleučilište u Bjelovaru

U Novskoj su posjetili Inkubator gaming industrije PISMO, prvo postrojenje te vrste u regiji koji privlači mnoge mlade ljude iz Hrvatske i inozemstva u svijet gaming industrije i grafike. Sudionici su se upoznali sa produktima koji su nastali u Novskoj u prostorijama gaming centra uz stručno vodstvo. Naglasak produkata gaming centra su virtualna stvarnost, umjetna stvarnost i umjetna inteligencija. Koliko je Novska i njihov Inkubator bitan govori i činjenica da su predsjednik vlade Andrej Plenković i ministrica kulture Nina Obuljen Koržinek dali Inkubatoru zeleno svjetlo za izradu kampusa, malog, ali izrazito konkurentnog fakulteta te gaming arene od nevjerojatnih četiri tisuće mjesta.

Ovaj posjet bio je itekako poučan za daljnji nastavak provedbe projekta jer su sudionici dobili dosta znanja o važnosti i vrijednosti gaming industrije jer, koliko god se određeni ljudi ne slagali, gaming je budućnost. Vrlo bliska i nadasve vrijedna i profitabilna budućnost.

Nastavak putovanja bio je posjet Robotičko-informatičkom klubu Popovača u Popovači, gdje su sudionici putovanja imali priliku  odraditi kvalitetnu radionicu i upoznati se sa LEGO robotima i LEGO robotikom, a neki su svoje znanje o LEGO robotici u Popovači dodatno proširili.

Svrha posjeta bila je upoznati se i dodatno proširiti svoje znanje jer će se u veljači, u sklopu provedbe projekta, održati nekoliko radionica za djecu i mlade sa LEGO robotima, u prostorima IV. Osnovne škole u Bjelovaru ili prostorijama Udruge informatičara u samom centru grada.

Udruga, članovi provedbenog tima i partneri EU projekta Bjelovarski robotički centar zahvaljuju se na susretljivosti i toploj dobrodošlici Inkubatoru gaming industrije PISMO u Novskoj te Robotičko-informatičkom klubu Popovača te na stečenim novim znanjima i proširenjima već postojećih znanja.

Tekst i slike: Matko Dasović, voditelj

objavio: Branko Raičković   datum: 6. 2. 2022.

Studijsko putovanje

Tekst i slike: Matko Dasović, voditelj

objavio: Branko Raičković   datum: 6. 2. 2022.