OSVOJENO 1. MJESTO NA NATJEČAJU HRVATSKE POŠTE

Hrvatska pošta u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje organizirala je ovo ljeto nagradni natječaj za sve osnovne škole u Hrvatskoj pod nazivom Kad se male ruke slože. Natječaj je trajao od 18. lipnja do 6. rujna 2021.g.

Zadatak natječaja bio je da učenici osnovnih škola svojem razredu tijekom ljetnih praznika šalju razglednice iz različitih mjesta koje posjete, a zadatak učiteljica bio je te razrednice po povratku u školu prebrojati. Glavna nagrada natječaja, za one koji skupe najviše razglednica, bila je pametna ploča i projektor te ruksaci Hrvatske pošte.

Učenicima 3.d  razreda i učiteljici Goranki Višić uspjelo je izboriti se upravo za prvo mjesto i glavnu nagradu. Spomenutom trećem razredu u pomoć su spremno pristigli i 2.d razred učitelja Filipa Marohnića i 6.a razred nastavnice Dolores Šolaja. Svi zajedno vrijednom su organizacijom, uz veliku pomoć i podršku roditelja, teta, stričeva, baka, djedova, šire i uže rodbine, prijatelja te radnika IV. OŠ Bjelovar uspjeli sakupiti čak 525 komada razglednica što je ujedno bio gotovo duplo veći broj od drugoplasirane škole te su time postali apsolutni pobjednici natječaja. Na natječaju je sudjelovalo čak dvjestotinjak škola iz cijele Hrvatske.

Osim samog prikupljanja razglednica i glavne nagrade, učenici su dobili i nova znanja i iskustva, vježbali su pisanje razglednica, upoznali proces slanja same razglednice te vratili i potpomogli taj pomalo zaboravljen običaj slanja razglednica. Ujedno su upoznali razne krajeve i ljepote Republike Hrvatske. Osim razglednica iz Republike Hrvatske bilo je tu razglednica koje su došle i izvan granica Lijepe Naše i to iz Crne Gore, Nizozemske, Bosne i Hercegovine, Njemačke, Austrije te Grčke.

Sama glavna nagrada, pametna ploča i projektor, obogatit će nastavni proces 3.d i 2.d razreda te predmeta Mađarski jezik.

Dana 24. studenog 2021. zaposlenici Hrvatske pošte uručili su u IV. OŠ Bjelovar nagrade spomenutim razredima, glavnu nagradu uručio je učenicima gospodin Tino Kera, direktor službe promocije Hrvatske pošte. Samo svečano uručenje uljepšala je i maskota Hrvatske pošte Marko Markica kojeg su učenici radosno dočekali.

Ovim putem zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli u prikupljanju razglednica te našem ravnatelju Nikoli Margetiću koji je te iste razglednice cijelo ljeto prikupljao, a ujedno se pridružio i samom slanju razglednica.

Tekst/ foto: Goranka Višić

objavio: Danka Jarić   datum: 28. 11. 2021.

OSVOJENO 1. MJESTO NA NATJEČAJU HRVATSKE POŠTE

Tekst/ foto: Goranka Višić

objavio: Danka Jarić   datum: 28. 11. 2021.