HRVATSKI OLOMPIJSKI DAN

Učenici i učitelji IV. osnovne škole u petak obilježili Hrvatski olimpijski dan.

Odjeveni u bijele majice, u vedrom i sportskom duhu učenici i učitelji IV. osnovne škole obilježili su Hrvatski olimpijski dan s ciljem podizanja svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima, kao i razvijanja svijesti o ulozi sporta u službi društva te edukacije mladih o olimpijskom pokretu i njegovom značaju u svijetu.

Hrvatski olimpijski odbor je 2007. godine pokrenuo program pod nazivom Hrvatski olimpijski dan (HOD), čiji je cilj potaknuti građane svih dobnih skupina na aktivno bavljenje onim sportovima koji su im na raspolaganju u sredinama u kojima žive i rade.HOD je jedinstveni naziv za nacionalnu sportsku manifestaciju koja se obilježava 10. rujna na dan osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora.

Tekst: Danka Jarić

Fotografije: Goran Juren

objavio: Danka Jarić   datum: 12. 9. 2021.

HRVATSKI OLOMPIJSKI DAN

Tekst: Danka Jarić

Fotografije: Goran Juren

objavio: Danka Jarić   datum: 12. 9. 2021.