CARNETOVA KORISNIČKA KONFERENCIJA 2020

Od 4. do 6. studenoga, održana je 22. CARNET-ova konferencija za korisnike koju je putem online platforme pratilo više od 2000 sudionika. S obzirom na epidemiološku situaciju koja nas je zahvatila u ožujku, slogan ovogodišnje konferencije je bio „Izazov prihvaćen“.

22. CARNET-ova konferencija za korisnike održava se pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Tijekom tri dana konferencije obrađene su teme „Ovo nam je škola“ i „AI (umjetna inteligencija) u obrazovanju i obrazovanje za AI“ kroz više od 80 interaktivnih izlaganja i prezentacija sponzora, 36 radionica, jedan okrugli stol i dvije panel rasprave.

Rad „Upotreba mikroračunala u mjerenju fizikalnih veličina“ čiji su autori Bernarda Musović i Branko Raičković prepoznat je i uvršten u program konferencije pod temom „Ovo nam je škola“. Nakon predstavljanja rada i nakon evaluacije,  uslijedile su velike pohvale za stvaralaštvo i inovativnost od Programskog odbora CUC-a.

Kroz tri dana imali smo priliku predstaviti svoje iskustvo rada u online nastavi, sudjelovati na brojnim radionicama, pogledati primjere dobre prakse provođenja online nastave, kako planirati i organizirati nastavu na daljinu, kako vrednovati aktivnosti u online okruženju, koje alate koristiti, kako motivirati učenike i komunicirati s njima te uvidjeti prednosti i nedostatke nastave na daljinu.

Prvi dan konferencije veliku pozornost privuklo je pozvano predavanje dr. Waynea Holmesa pod nazivom „Artificial Intelligence and Education. Promise and Implications for Teaching and Learning“.

Sudionici su imali priliku saznati više o aktualnostima u programu e-Škole i budućim aktivnostima koje je predstavila Andrijana Prskalo Maček, zamjenica ravnatelja CARNET-a i voditeljica projekta e-Škole.

O umjetnoj inteligenciji drugi dan je govorio dr. Markus Schatten, izvanredni profesor s Fakulteta organizacije i informatike Varaždin, Sveučilišta u Zagrebu.

Zadnji dan konferencije obilježilo je predavanje Ace Momčilovića u kojemu je odgovorio na pitanja što je Nacionalni AI kapital kao koncept te kako bi razvoj umjetne inteligencije mogao utjecati na razlike između zemalja u budućnosti, a osvrnuo se i na proteklu konferenciju.

objavio: Bernarda Musović   datum: 10. 11. 2020.

CARNETOVA KORISNIČKA KONFERENCIJA 2020

objavio: Bernarda Musović   datum: 10. 11. 2020.

« Travanj 2024 »