Eko projekt - Kamo s plastičnim čepovima

Naša škola prijavila se na eko natječaj tvrtke Electrolux i Udruge Lijepa naša na zadanu temu "Lijepe naše obale". U okviru zadane teme osmislili smo projekt "Kamo s plastičnim čepovima?". Prikupljanjem plastičnih čepova htjeli smo privući pažnju učenika i javnosti na problem da ne postoji organizirano prikupljanje čepova te da ti čepovi nerijetko završavaju u morima, rijekama i jezerima.

Plastični čepovi onečišćuju obale, mora, rijeke i jezera te štetno utječu na biljni i životinjski svijet. Važnost prikupljanja čepova je u tome da obale, mora rijeke i jezera ostanu čisti, a što je važno za samog čovjeka kao vrstu i pojedinca te za našu zemlju radi turizma. Stoga smo odlučili prikupljanjem plastičnih čepova ukazati na potrebu njihova zbrinjavanja - recikliranja. Postavili smo sljedeća pitanja:

1. Zašto se plastični čepovi ne zbrinjavaju? Zar je plastika od koje su izrađeni čepovi manje opasna u prirodi od plastičnih boca ili je samo manje uočljiva?

2. Da li ti čepovi završavaju u moru, rijekama i jezerima?

Od prikupljenih čepova odlučili smo napraviti zemljopisnu kartu Republike Hrvatske.

objavio: Mario Horvat   datum: 21. 2. 2011.

Eko projekt - Kamo s plastičnim čepovima

2. Da li ti čepovi završavaju u moru, rijekama i jezerima?

objavio: Mario Horvat   datum: 21. 2. 2011.