SPAŠAVANJE MALIH PTIĆA

Pomogli smo u spašavanju zakonom zaštićenih ptica vrste škanjac mišar (latinski naziv Buteo buteo L.).

Naime, dva su ptića ispala iz gnijezda i sakrila se u grmlju.

Učenici naše škole  iz 2.c, 2.d, 4. b i 4.c razreda pomogli su spasiti mlade ptiće, zajedno sa svojim roditeljima i učiteljicom biologije. Kontaktirali su Javnu ustanovu za upravljanjem zaštićenih dijelova prirode BBŽ te nam je vrlo brzo došao čuvar prirode Milan Obranović, koji je ptiće zbrinuo.

Rekao je da prvo idu u zagrebački zoološki vrt, a zatim će se za njih pobrinuti u nekom od prihvatilišta za ptice.

Vrlo je važno na vrijeme reagirati kad vidite napuštenu životinju, posebice ukoliko je zaštićena, javiti učiteljima, roditeljima koji onda mogu pravovremeno reagirati, kao i u ovom slučaju mladih škanjaca.

Ukoliko se radi o pticama ili nekim drugim zaštićenim životinjama pošaljite mail na info@zastita-prirode-bbz.hr i pomoć stiže.

Učiteljica Tamara Brozović Jurišić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 10. 6. 2020.

SPAŠAVANJE MALIH PTIĆA

Naime, dva su ptića ispala iz gnijezda i sakrila se u grmlju.

Učiteljica Tamara Brozović Jurišić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 10. 6. 2020.