CROATIAN MAKERS LIGA I INFOKUP

IV. osnovna škola i ove je godine bila domaćin 3. kola Croatian Makers lige za regiju Bjelovar. Natjecanje se održalo u petak, 21. veljače 2020. godine.

Na natjecanje se prijavilo 10 ekipa iz 8 različitih škola. 3 ekipe mlađe dobne skupine (1. do 5. razred) te 7 ekipa starije dobne skupine (6. do 8. razred). U mlađoj dobnoj skupini 1. mjesto osvojila je OŠ Garešnica. U starijoj dobnoj skupini 1. mjesto osvojila je IV. osnovna škola Bjelovar. U ovom kolu robot je imao zahtjevan posao, proći kroz polje asteroida zaobilazeći prepreke, koristeći ultrazvučne senzore i senzore za praćenje linije te hvataljkom preuzeti paket. Ove godine su za programiranje ekipe imale 115 minuta, zatim je uslijedila vožnja pred ocjenjivačkim povjerenstvom. Ekipe su imale mogućnost na dvije vožnje, a za plasman se koristio bolji rezultat. Zadatak su uspješno programirali učenici 8. razreda: Stjepan Rajh, Jan Sabolović, Ivan Margetić i Ema Pavić.

Županijsko natjecanje iz informatike održalo se 14. veljače 2020. u II. osnovnoj školi Bjelovar. Učenik Filip Ileković osvojio je 1. mjesto u kategoriji Algoritmi (8.razred). Učenik Leon Mudri osvojio je 2. mjesto u kategoriji Digitalne kompetencije (6. razred).

Čestitke učenicima na izvrsnom radu i rezultatima!

Tekst i fotografije: Danijela Ćosić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 26. 2. 2020.

CROATIAN MAKERS LIGA I INFOKUP

Čestitke učenicima na izvrsnom radu i rezultatima!

Tekst i fotografije: Danijela Ćosić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 26. 2. 2020.