Projekti u 2. b razredu

Ove školske godine učenici 2. b razreda sa svojom razrednom učiteljicom Dragicom Budić sudjeluju u šest eTwinning projekata na državnoj i međunarodnoj razini.  To su projekti Razglednica našeg zavičaja, Književnik moga zavičaja, Memento prijateljstva, Prijateljstvo bez granica, Na putu dobrote i Webučionica.  Zajednički cilj za sve projekte je  putem istraživanja navedenih tema poticati učenike na komunikaciju na materinjem jeziku, učiti ih kako učiti, razvijati socijalne i građanske kompentencije, poduzetnost i inicijativnost.

Tako  učenici ove godine u Razglednici moga zavičaja istražuju zavičaj kroz godišnja doba, izrađuju razglednice u fizičkom i dgitalnom obliku te ih razmjenjuju s učenicima iz drugih gradova. Više o projektima  na Mrežnoj stranici 2. b razreda.

MREŽNA STRANICA 2. b RAZREDA

RAZGLEDNICA MOGA ZAVIČAJA

U projektu Na putu dobrote učenici su prvi puta sudjelovali . Jako im se svidjelo što su sami mogli samostalno birati aktivnosti kojima će moći nekoga razveseliti. Tako su pomagali jedni drugima u učenju, družili se s vršnjacima u razredu s kojima se inače manje druže, dijelili zagrljaje, pisali tajno pismo učiteljici, pomagali roditeljima, uveseljavali bake i djedove, dijelili poruke i još mnoštvo većih i manjih aktivnosti  kojima su širili dobrot, jer zrnca dobrote se množe.

U tih 20 dana svi učenici su sudjelovali i u humanitarnoj akciji sakupljanja igračaka, slikovnica i slatkiša za potrebitu djecu. Svoje poklone donirali su Caritasu pred sami Božić i tako barem malo obradovali one kojima je to potrebno.

NA PUTU DOBROTE

Taj projekt učiteljica je prijavila za Nacionalnu oznaku kvalitete.

Ostali projekti traju cijelu školsku godinu i učenici ih marljivo odrađuju.

Sedmi projekt odrađuju u suradnji s učiteljicom Karolinom Šteković Junković i Dragicom Budić, a radi se o međunarodnom projektu Fun with Words . Sve naše aktivnosti možete pratiti na našim mrežnim stranicama.

Učiteljica: Dragica Budić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 19. 2. 2020.

Projekti u 2. b razredu

MREŽNA STRANICA 2. b RAZREDA

RAZGLEDNICA MOGA ZAVIČAJA

NA PUTU DOBROTE

Taj projekt učiteljica je prijavila za Nacionalnu oznaku kvalitete.

Ostali projekti traju cijelu školsku godinu i učenici ih marljivo odrađuju.

Učiteljica: Dragica Budić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 19. 2. 2020.