Književni susret s Jasminkom Tihi-Stepanić

S autoricom Jasminkom Tihi-Stepanić družili su se naši učenici 6. C i 6. D razreda. Šutljivo, sa strpljenjem i mirnoćom upijali su svaku riječ naše gošće. S nama su bili i novinari Franka i Antonio koji su s knjižničarkom Dejanom napisali članak za web stranicu škole (klikni više). Knjižničarka Magdalena nam je pripremila sažeti uvod u autoričin život i djela a autorica uvod o svojim djelima nakon čega je slijedio razgovor učenika i autorice. U ugodnom ozračju završio je naš treći virtualni književni susret ove školske godine. Hvala svim učenicima i učiteljicama na sudjelovanju!

Uvod napisala knjižničarka Dejana Bedeković

Književni susret-7.12.2020.

U ponedjeljak, 7. prosinca 2020. našu školu virtualno je posjetila hrvatska književnica za djecu Jasminka Tihi-Stepanić.

Ona piše romane i priče za djecu i mlade te ih objavljuje u raznim časopisima kao priče i kao samostalna djela. Njezini najpoznatiji romani za djecu su „Dom iza žice“ i „Imaš fejs“ koji su uvršteni i u osnovnoškolsku lektiru. Dobitnica je raznih književnih nagrada. Roman „Imaš fejs“ dobio je nagradu „Mato Lovrak“ za najbolji roman za djecu i mlade te je 2012. godine bio najčitaniji roman za mlade. Roman „Ljeto na jezeru Čiču“ nagrađen je nagradom „Grigor Vitez“ za najbolji roman za mlade u 2018. i nagradom „Mato Lovrak“ za najbolji dječji roman.
Osim književnim radom bavi se i podučavanjem, učiteljica je Hrvatskog jezika u Osnovnoj školi Eugena Kvaternika u Velikoj Gorici. Okružena je djecom i ona su joj stalna inspiracija za djela u kojima često progovara o problemima dječjeg odrastanja: samoći, neshvaćenosti, anoreksiji, nasilju na internetu, odrastanju u domovima, …

Na našem susretu su sudjelovali učenici 6. c i 6. d razreda. Oduševila ih je svojom jednostavnošću te je spremno i veselo odgovarala na sva njihova pitanja.

Tekst članka napisala Franka Oreč, učenica 8. e razreda

Antonio Vodopija, učenik 8. e uskoro objavljuje intervju s autoricom.

objavio: Dejana Bedeković   datum: 11. 12. 2020.

Književni susret s Jasminkom Tihi-Stepanić

Uvod napisala knjižničarka Dejana Bedeković

Književni susret-7.12.2020.

Tekst članka napisala Franka Oreč, učenica 8. e razreda

Antonio Vodopija, učenik 8. e uskoro objavljuje intervju s autoricom.

objavio: Dejana Bedeković   datum: 11. 12. 2020.

« Travanj 2024 »