Prometna učilica

Pozivamo sve učenike na sudjelovanje na dvanaestom Državnom natjecanju učenika osnovnih škola iz Republike Hrvatske u poznavanju prometnih propisa koje će se održati na web stranicama Prometne Učilice https://ucilica.skole.hr/.

Projekt "Prometna Učilica" već je 17 godina dio operativnog plana Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske na prevenciji sigurnosti cestovnog prometa, kojim uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Za sudjelovanje u natjecanju preporuča se učenicima korištenje AAI@EduHR korisničkih podatka koje su dobili u školi.

Web stranice projekta https://ucilica.skole.hr/   s poučnim sadržajima, savjetima za sigurnije sudjelovanje u prometu i testovima dostupne su svim korisnicima koji imaju bilo koji uređaj s pristupom internetu (računalo, tablet, mobitel). Aktivnosti projekta usmjerene su prema učenicima svih osnovnih škola u Hrvatskoj.

Državno natjecanje u potpunosti se provodi online, pa je sudjelovanje učenika moguće i iz škole i od kuće. Prometna Učilica osigurava učenicima brojne poučne sadržaje iz prometne kulture, te vježbe i zadatke za provjeru znanja, a koliko su dobro usvojili znanje provjerava se na ispitima koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

Natjecanje je organizirano u tri kategorije:

- pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima

- natjecanje razrednih odjeljenja

- natjecanje škola

Natjecanje traje od 16.11.2020 do 31.12.2020. (do 12.00 sati). U tom terminu učenici će moći neograničeno pristupiti svim sadržajima i vježbama, kao i svakom od devet ispita provjere znanja prema rasporedu istaknutom na web stranici  Kako bi svima osigurali što ravnopravnije uvjete i mogućnost kasnijeg uključivanja na natjecanje, boduju se ostvareni rezultati četiri najbolja ispita, te pregledani poučni sadržaji i riješene vježbe. Za najuspješnije učenike, razredno odjeljenje i škole, za pokazano znanje, osigurali smo brojne i vrijedne nagrade te diplome i pohvalnice.

Nagrade za najuspješnije učenike 1. – 6. razreda:

- prvo mjesto – Romobil i kaciga ili Volan za PC/PS

- drugo i treće mjesto – Pametni sat ili Slušalice za PC

- šesto do deseto mjesto – Majica Prometne Učilice

Nagrade za najuspješnije učenike od 7. - 8. razreda:

- prvo mjesto – Pony bicikl ili Prijenosno računalo

- drugo i treće mjesto – Web kamera

- šesto do deseto mjesto – Majica Prometne Učilice

Nagrada za najuspješniji razred i voditelja: Jednodnevni izlet po izboru iz ponude

Nagrade za 3 najuspješnije škole: Pehar za 1.- 3. mjesto

Nagrade za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice.

Od ove godine nagrađujemo angažman učitelja i nastavnika u podučavanju i mentoriranju učenika, temeljem broja i uspjeha učenika koje su potaknuli na sudjelovanje u natjecanju.

Također nagrađujemo angažman učenika na promicanju prometne kulture temeljem broja drugih učenika koje su oni potaknuli na usvajanje znanja prometnih pravila i propisa i sudjelovanje u natjecanju.

Nagrade za 5 najuspješnijih učitelja/nastavnika: Prijenosno računalo

SuperStar nagrada za najuspješnijeg učenika: Najnovija PlayStation®5 konzola

Rezultate svojih učenika, razrednih odjeljenja i škole možete pratiti ovdje

Tim Prometne učilice i

Darko Tot, načelnik Sektora za zajedničke poslove i programe

objavio: Andrea Kašnik Jurčević   datum: 23. 11. 2020.

Prometna učilica

Natjecanje je organizirano u tri kategorije:

- pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima

- natjecanje razrednih odjeljenja

- natjecanje škola

Nagrade za najuspješnije učenike 1. – 6. razreda:

- prvo mjesto – Romobil i kaciga ili Volan za PC/PS

- drugo i treće mjesto – Pametni sat ili Slušalice za PC

- šesto do deseto mjesto – Majica Prometne Učilice

Nagrade za najuspješnije učenike od 7. - 8. razreda:

- prvo mjesto – Pony bicikl ili Prijenosno računalo

- drugo i treće mjesto – Web kamera

Nagrade za 3 najuspješnije škole: Pehar za 1.- 3. mjesto

Nagrade za 5 najuspješnijih učitelja/nastavnika: Prijenosno računalo

SuperStar nagrada za najuspješnijeg učenika: Najnovija PlayStation®5 konzola

Rezultate svojih učenika, razrednih odjeljenja i škole možete pratiti ovdje

Tim Prometne učilice i

Darko Tot, načelnik Sektora za zajedničke poslove i programe

objavio: Andrea Kašnik Jurčević   datum: 23. 11. 2020.

« Travanj 2024 »